Ubezpieczenia Jankowski

 

Zapraszamy do lektury naszych wpisów o tematyce związanej z prawem i finansach. Zbiór wpisów opisujących jak wygląda sprawa z ubezpieczeniami lub jak zarządzać finansami

 
marzec
04 '19

Technologia cyfrowa w biznesie

(...) Dzięki temu można przewidzieć kolejne ruchy klienta oraz zmiany na własnym podwórku, a także zapobiec tym, które będą miały negatywny dla korporacji charakter. Dlatego zarówno tableau, jak i inne narzędzia są niemalże konieczne do prawidłowego funkcjonowania firmy. Dzięki nim utrzymuje się jej pozycja na rynku oraz wysokość jej kapitału. Niejednokrotnie przyczyniają się one także do niezłego wzrostu firmy w kontekście pozycji na rynku światowym oraz wartości kapitału. Tak więc narzędzia służące wizualizacji danych są bardzo (...)

Artykuły: analiza, biznes, finanse

 
marzec
27 '17

Ułatwienia dla firm: przedstawiciel podatkowy

(...) Prowadzisz własną firmę i zastanawiasz się, jak usprawnić jej działanie? Jeżeli Twoja firma bardzo szybko się rozwija, rozrasta i poszerza zakres działania, to dobrym  rozwiązaniem może być zastosowanie w niej outsourcingu. Czym jest outsourcing? Mówiąc najprościej i najkrócej: to zlecanie pewnych zadań podmiotowi zewnętrznemu. Najbardziej popularny wśród małych, średnich i dużych firm, jest obecnie outsourcing wszelkiego rodzaju usług księgowych. Zlecenie podmiotowi zewnętrznemu prowadzenia usług księgowych, jest bardzo dużym ułatwieniem i na ogół jest bardzo dobrym strategicznie i opłacalnym posunięciem. Oczywiście, pod warunkiem, że firma oferująca outsourcing księgowy, jest firmą uczciwą, sprawdzoną, wysoce efektywną oraz nie mającą wygórowanych cen. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zlecenie tego typu usług zewnętrznej firmie, powinieneś dokładnie ją sprawdzić! Wybierając i ustanawiając przedstawiciela podatkowego dla swojej firmy pamiętaj, że: nie musisz i nie powinieneś  nigdy kierować się lokalizacją! Jeżeli na przykład masz firmę w Warszawie, Twój przedstawiciel nie musi być z Warszawy- może to być równie dobrze przedstawiciel podatkowy z Wrocławia. Ważne, aby był on zaufany i profesjonalny! Jeżeli jesteś właścicielem, lub współwłaścicielem firmy, musisz też koniecznie pamiętać, że wszystkie usprawnienia i zmiany,  jakie chcesz wprowadzić, powinny być całkowicie zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi. W biznesie lepiej nie chodzić drogami na skróty- ponieważ często prowadzą one na manowce... Dlatego potrzebna Ci będzie dobra kancelaria prawna, w której będziesz mógł zasięgać porad prawnych dotyczących wszelkiego rodzaju biznesowych pomysłów. To zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo. (...)

Artykuły: biznes

 
styczeń
14 '16

Porady prawne za granicą - Adwokat w Austria

(...) W dzisiejszych czasach, aby wyjechać za granicę, wcale nie musimy mieć specjalnych dokumentów, czy ogromnych oszczędności. Coraz częściej decydujemy się więc na taki krok. Wyjeżdżamy do obcych krajów, aby np. dać sobie szansę na znalezienie dobrej pracy lub po prostu zmienić całe swoje życie. Jeśli więc zaczynamy funkcjonować w nowym miejscu, powinniśmy to robić zgodnie z prawem. Niestety, jako nowe osoby możemy nie znać doskonale obowiązujących przepisów. Przez to możemy nabawić się poważnych kłopotów z prawem. Co więc zrobić w takim przypadku?Jeśli przebywamy w Niemczech, z pomocą przyjdzie nam Tomasz Klimek - Adwokat Austria Wykupmy więc jego usługi, jeśli musimy stanąć przed sądem. To on zacznie nas reprezentować i bronić. Oczywiście wcześniej powinniśmy się z nim spotkać przynajmniej kilka razy. Omówimy wtedy naszą sytuację i razem z prawnikiem znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla naszych problemów. Przy tym pamiętajmy, że nasz prawnik nie musi koniecznie mówić po niemiecku. Jeśli sami nie znamy tego języka, zobaczmy, który niemiecki prawnik pochodzi z Polski. Wbrew pozorom jest naprawdę wiele takich adwokatów. Przy tym znajdziemy ich nie tylko w Niemczech, ale również i w innych państwach. Adwokaci, w tym Kancelaria Tomasza Klimka w Austrii również nam pomogą, jeśli np. przebywamy w WiedniuNie próbujmy więc samodzielnie załatwiać takich spraw sądowych za granicą. Zamiast tego skorzystajmy z pomocy profesjonalnych prawników, którzy mają pochodzenie polskie. To oni najlepiej nam wytłumaczą, co powinniśmy zrobić w danej sytuacji. (...)

Artykuły: biznes

 
luty
26 '14

Ubezpieczenia dla instytucji

(...) W XXI wieku świat zmienia się w drastycznym tempie. Bezrobocie w Polsce ciągle wzrasta, czasy w których żyjemy stają się coraz trudniejsze dlatego też wielu z nas decyduje się na otwarcie własnego biznesu który przynosił by nam zyski nie zależnie od aktualnego rynku pracy. Należy jednak pamiętać, że prowadzenie firmy to bardzo duże wyzwanie które (...)

Artykuły: biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa, ubezpieczenia